טיפים

טיפ לחודש חשון

קורס אנגלית מדוברת - מכון מילים

 

רוצה לעודד את התלמידים לשוחח באנגלית? אפשרו להם לזכות בהטבות ע"י בקשה מנומסת ודווקא באנגלית. כשלימדתי בהקבצה נמוכה תלמידות מתקשות, ראיתי שהן לא מעזות לדבר באנגלית. החלטתי שזה הולך להיות להן פשוט משתלם… נתתי להן את האפשרות לבקש ממני בקשות יוצאות דופן באנגלית, ו'הבנתי' אותן רק כאשר השפה הייתה מדויקת. רשמתי להן על הלוח בקשות שונות ולמרות שהיו עדיין קשיים בקריאה ובהגייה הן הצליחו לדלג על המכשולים ובקשו:

האם אפשר לחלק ממתק?

?   MAY WE GIVE OUT A NOSH

האם מותר לשתות באמצע השיעור?

IS IT ALOUD TO DRINK IN MIDDLE OF A LESSON

האם נוכל לערוך שיעור אחד בחצר במקום בכתה?

? WILL WE BE ABLE TO HAVE ONE LESSON OUTSIDE INSTEAD IN THE CLASSROOM

האם אני יכולה לעבור מקום ולשבת ליד… ?

….CAN I MOVE TO SIT NEXT TO

האם אפשר להקדים את ההפסקה בחמש דקות?

WILL IT BE POSSIBLE THAT WE HAVE THE BRAKE FIVE MINUTES EARLIER

וודאי תסכימו אתי שחמש דקות של השיעור שוות בהחלט את ההישג הזה, ולאחר שהם משננים את הבקשה והוגים אותה במדויק(!) הם נענים ושמחים מאד. (מנסיון, זה לוקח לפחות 2/3 פעמים לכל אחת, ונגמר מהר מאד בטעם טוב) את המשפטים האלו קשה לשער שהם ישכחו אי פעם.

טיפ לחודש כסלו

 

מכון מילים- טיפים

יוצאים עם הילדים לקניות? זרעו זרעים ראשוניים של אוצר מילים באנגלית. גלו להם למה לחנות דפוס קוראים:PRINT ספרו להם מה פתאום קרויה המסעדה: TASTY ואיך זה שלכמה חברות הסעה משלבות בשמן את המילה:TRAVEL. למה על כל חלונות הראווה כתוב עכשיו בענק 'סייל' SALE באופן הזה אתם מעשירים את אוצר המילים של ילדיכם, מפתחים להם סקרנות חיובית ובעצם מהיום בכל פעם שיראו את השלטים האלו, ועוד אחרים – הם ימשיכו לקלוט מילים חדשות.

טיפ לחודש כסלו

 

מכון מילים- טיפים

נמצאים עם הילדים בבית? רוצים ליצור אוירה חיובית תוך כדי העשרת אוצר מילים באנגלית? התחילו להחמיא להם באנגלית. הרי תמיד אנחנו מחפשים איך לגוון את המחמאות. אז הנה: במקום גאון נאמר GENIUS, ובמקום טעים נגיד TASTY, ובמקום אלוף נתלהב EXPERT ובמקום חכם נחמיא SMART .ילדים לא יפספסו את המחמאה שהוקדשה להם, והנה היא הצטרפה באופן טבעי ואהוב ללקסיקון שלהם.  אז הנה לכם מלאי של מחמאות לכל מטרה:

חמוד!    CUTE

מבריק!  BRILLIANT

מעניין!   INTERESTING

חרוץ!  DILIGENT

נקי!   CLEAN

מסודר!   NEAT

זריז!   QUICK

מאורגן!   ORGANIZED

 

אודות המחבר

השארת תגובה